Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
Palanga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Riedučiai - maloni mankšta
Riedučiai - šis sporto ir poilsio būdas vasarą džiugina ne vieną vaiką. Beje, dabar jis populiarėja ir tarp suaugusiųjų. Važinėjant riedučiais, treniruojama širdies kraujagyslių sistema, figūra tampa nepriekaištinga, gerėja nuotaika.

Nestovėkite vietoje

Važinėjimas riedučiais - visavertė aerobikos treniruotė, nė ką neprastesnė už važinėjimą dviračiu ar bėgimą. Aišku, jei apsiavę šiuos batus nuolat judėsite, o ne pasirėmę į medį trauksite dūmą. Važinėjant riedučiais pulsas nesunkiai pasiekia 135-160 dūžių per minutę ribą - optimalią sąlygą, kai deginami riebalai.

Jeigu su riedučiais 1 kilometrą nuvažiuosite per 4,5 minutės (tai labai lėtai), per valandą sudeginsite maždaug 400 kilokalorijų. Be to, riedant batais ant ratukų dirba beveik visi raumenys - kojų, nugaros, preso, rankų ir pečių.

Važiavimas riedučiai į kalną - idealus būdas pilvo presui treniruoti. O balansavimas ant vienos kojos priverčia dirbti giliuosius organizmo raumenis. Be to, krūvis, tenkantis keliams, važiuojant riedučiai yra dukart mažesnis, nei bėgiojant. Sporto medicinos specialistai tiems, kas skundžiasi sąnariais, stuburo problemomis ar turi didelį antsvorį, rekomenduoja rinktis būtent riedučius.

Kam nepasisekė

- Jeigu jums diagnozuota vestibiuliarinio aparato sutrikimų, riedučiai, deja, ne jums.
- 2 mėnesius riedučiais nerekomenduojama važinėti tiems, kurie patyrė galvos traumas.
- Jeigu nešiojate akinius, apsiavę riedučius įsidėkite kontaktinius lęšius tam, kad nugriuvę nesusilaužytumėte akinių bei nepažeistumėte akių.
- Jeigu esate pilnapadis, į riedučius būtinai įsidėkite supinatorius.

Nuo ko pradėti

Neskubėkite pirkti batų su ratais, iš pradžių juos išsinuomokite. Tik išbandę kelias riedučių rūšis suprasite, kokių jums reikia. Pradedantiesiems riedutininkams tiks poilsiniai riedučiai. Fitneso stiliaus riedučiai yra skirti aktyviam poilsiui, turintiems važiavimo patirties.

Norėdami jaustis tvirtai, važiuodami su riedučiais privalote išmokti teisingos stovėsenos. Daugelis pradedančių riedutininkų dėl nežinojimo silpnai užsega viršutinį dirželį. Nepakankamai jį užveržus, padidėja apkrova pėdos raumenims, kurie yra atsakingi už teisingą kojos padėtį bate. Tai blaško dėmesį, neteisingai paskirsto raumenų apkrovas.

Bandykite atsistoti? Skečiasi kojos? Tai normalu. Laikydamiesi kokios nors atramos pabandykite tolygiai perkelti kūno svorį nuo vienos kojos ant kitos, truputi atitraukti koją nuo žemės ir ją papurtyti. Po to atlikite keletą pusinių pritūpimų.

Teisinga stovėsena -truputį pasilenkite į priekį, kojas laikykite pečių plotyje ir truputį sulenktas per kelius. Taip pat vieną pėdą laikykite puse riedučio priekyje antrosios. Stovėdami vietoje (ir paleidę atramą), truputi sulenkite kojas per kelius ir iš pradžių lėtai pabandykite palenkti kūną į priekį, atgal, į kairę ir į dešinę. Kai apsiprasite su pusiausvyros laikymu, pamažu didinkite pasilenkimų į skirtingas puses tempą. Atlikdami šiuos veiksmus bei laikydami kojas pečių plotyje ir vieną pėdą per pusę riedučio priekyje kitos, surasite sau idealią kūno padėtį - geriausią stovėseną. Kai tik Jūs atrasite tvirtos stovėsenos padėtį, pabandykite suprasti ir pajusti, kaip sukasi ratukai.

Norėdami išmokti važinėtis riedučiais, pirmąsias dvi treniruočių dienas maksimaliai apkraukite savo kojas - neduokite joms atsikvėpti ir organizmas prisitaikys alternatyviam judesiui. Geriausia būtų, kad paminėtos dvi treniruočių dienos sektų viena paskui kitą, be pertraukos.

Svarbu! važinėjant riedučiais būtina dėvėti apsaugas ir šalmą.

"Lietuvos sveikata"