Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
Palanga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Neatostogausi – galą gausi
16 proc. – tiek dirbančių Lietuvos gyventojų šiais metais neatostogaus.

Komentarai:

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Širdies ligų klinikos docentė Žaneta Petrulionienė:

- Jei būčiau darbdavys, visus darbuotojus, bent kartą per metus privalomai išgrūsčiau atostogų. Dirbant ištisus metus be jokio poilsio ženkliai sumažėja darbo našumas. Be to, nuolat patiriama įtampa, stresas atsiliepia kiekvieno žmogaus sveikatai. Neigiamas pasekmes sveikatai gali sukelti ir ūmus, ir lėtinis stresas, tai yra vieni širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių. Dirbant be pertraukos gali sutrikti nervai, o pervargusiam žmogui net prireikti ir psichiatrų pagalbos.

Minimalus atostogų laikas turėtų būti septynios dienos, tačiau geriausia visuomet rinktis keturiolika dienų. Daugelis klysta manydami, jog gali pailsėti per dvi dienas. Per tokį laiko tarpą žmogus vos spėja atsikvėpti ir jau vėl tenka kibti į darbus. Be to, per tiek dienų net nespėji užsimiršti. Norėdamas pailsėti žmogus būtinai turi pakeisti aplinką, nes poilsis namuose ant sofos nepadės. Tačiau tai nereiškia, kad reikia keliauti į užsienio šalis, drybsoti kaitrioje saulėje prie baseino ir valgyti penkis kartus per dieną, prie viso to skanaujant įvairiausių alkoholinių gėrimų, kaip daugelis lietuvių yra įpratę. Po tokių atostogų grįžę pacientai skundžiasi, jog nepailsėjo, priaugo penkis ar keturis kilogramus svorio.

Norintiems gerai pailsėti rekomenduoju rinktis aktyvias atostogas, stengtis kuo daugiau judėti, aplankyti kuo daugiau įvairiausių vietų bei didžiąją laiko dalį praleisti gryname ore. Šiemet pati pasirinkau atostogas Lietuvoje, aplankiau daug gražių vietovių ir puikiai pailsėjau pajūryje, todėl visai nebūtina išleisti kelis tūkstančius litų poilsiui svečiuose šalyse.

Svarbiausia važiuojant atostogauti palikti kompiuterį namuose, pamiršti darbinius reikalus telefonu, elektroninį paštą.

Vilniaus universitetas Neurologijos ir neurochirurgijos klinika med. dr. Dalius Jatužis:

- Dirbant ištisus metus be atostogų žmogus paprasčiausiai persidirba, o poilsio stoka didina neigiamo streso poveikį organizmui. Pasireiškia fizinis išsekimas, sutrinka dėmesys. Nepailsėjus organizmas tampa lengviau pažeidžiamas, dažniau puola įvairios infekcijos, padidėja kraujospūdis, be to, nuovargis turi įtakos ir išoriniam grožiui.

Universalaus recepto, kaip pailsėti, nėra. Tačiau kiekvienas turi suprasti, jog atostogos tai yra poilsis. Todėl reikia pamiršti visus darbinius reikalus. Dažnai pasitaiko, kad žmogus pasiima atostogas, kurių metu dirba. Skirtumas tik tas, kad nesėdi darbo vietoje, tačiau tvarko visus nebaigtus reikalus, kasdiena kažką reguliuoja, vadovauja ir panašiai. Tokias atvejais tai tik pavadinimas atostogos, kurios neturi jokios reikšmės. Jos gali trukti nors ir tris savaites, tačiau iš to nebus jokios naudos. Per atostogas žmogus turi veikti ką nors kita, nei įprastai, tuomet organizmas pailsi nuo per metus susikaupusio darbo krūvio ir įtampos. Svarbiausia, atsijungti nuo kasdienybės, tuomet atostogoms užtektų net ir penkių dienų.

Tačiau vykti į užsienį ir drybsoti prie baseino bei gurkšnoti įvairius kokteilius taip pat nėra pats geriausias variantas. Taip svaigindamiesi žmonės atsipalaiduoja, tačiau fizinis nuovargis išlieka. Aš asmeniškai renkuosi kuo aktyvesnes atostogas ir visiškai nesvarbu, ar tai užsienis, ar gimta žemė. Fizinė veikla ypač reikalinga tiems, kurie dirba protinį, nejudrų darbą. Tam nebūtinai važiuoti į užsienį. Minti dviratį, maudytis jūroje galima ir Lietuvoje, o ir pailsėti pajūryje galima ne ką prasčiau nei penkių žvaigždučių kurortiniame viešbutyje. 

Užrašė Evelina Machova
"Lietuvos sveikata"