Dviratis – sveikatą stiprininanti ekologiška transporto priemonė
Dviratis yra ir ateityje bus mėgstama sporto, rekreacijos bei vietinio turizmo priemonė. Dviračio kaip transporto priemonės naudojimą, lemia vietovės klimatas, reljefas, kelių ir gatvių būklė, automobilių eismo intensyvumas, kelių eismo kltūra, dviračių takų kokybė ir kiekybė. Lietuvoje sąlygos dviratininkams, nėra labai palankios. Dviratininkai priversti važiuoti gatvėmis, dviračių takų priežiūrai lėšų skiriama nedaug.
Dviratis – ekologiška susisiekimo priemonė, viena iš laisvalaikio praleidimo formų, būtinas judėjimo šaltinis, kuris galėtų tapti mūsų sveikos gyvensenos pagrindu. Važiuojant dviračiu galima ne tik geriau pažinti vietovę, bet ir pagerinti fizinę bei psichinę sveikatą. Dviratis teikia visapusišką naudą sveikatai.
Važiuojant dviračiu dirba visi kūno raumenys. Dėl šios priežasties sustiprėja širdies ir kraujagyslių veikla, kvėpavimas, pagėrėja medžiagų apykaita. Važinėjant dviračiu taip pat gerėja ištvermė, valia, dingsta nervinė įtampa, sumažinamas stresas, pagerėja nuotaika. Dviratis padeda reguliuoti kūno svorį, gražina figūrą, gerina raumenų, ypač kojų raumenų tonusą. Sveikatai palaikyti pakanka 3 kartus per savaitę po 30 min. važinėti dviračiu tokiu tempu, kad pulsas padažnėtų 60 procentų. Pradedantiesiems per pusvalandį rekomenduojama nuvažiuoti 6-10 km. Sveikatai stiprinti iš pradžių reikėtų minti 60-80 kartų per minutę. Vėliau rekomenduojama važinėtis 2,5-3 val.