Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
Palanga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
5 patarimai vyrams, kaip prižiūrėti odą
Ankstesnės kartos į vyriškos odos priežiūrą žiūrėdavo paprastai: veidas buvo plaunamas su sudžiūvusio muilo gabalu, o skutimosi žaizdos dengiamos tualetinio popieriaus atplaišomis. Tačiau nuo tų laikų veido odos priežiūra akivaizdžiai pažengė į priekį: muilą pakeitė įvairūs kremai, valikliai, tonikai ir eksfoliatai. Jei nenorite pasiklysti šioje produktų gausoje, perskaitykite AskMen.com penkių žingsnių odos priežiūros gidą.

1. Valymas

Jei nenorite gaišti laiko visiems penkiems žingsniams, mažų mažiausiai stenkitės kasdien nuvalyti veidą su odos prausikliu. Vyrų odos poros yra ypatingai didelės ir itin aktyviai riebaluojasi. Nors jos yra reikalingos tam, kad išlaikytų odos drėgmę, jos dažnai prigamina per daug sebumo, suteikdamos odai riebaluotą išvaizdą. Jei nenuvalysite riebalų pertekliaus, poros gali užsikimšti ir sukelti išbėrimą.

2. Eksofliacija

Kartais paprasto veido valymo nepakanka: prausikliai nuvalo paviršiuje esančius nešvarumas, tačiau kas pasirūpins giliai užterštomis poromis? Jei kasdien religingai valote odą prausikliu, o ji vis tiek nelygi, 2-3 kartus į savaitę nušveiskite ją su šveičiamuoju veido kremu. Šveitikliai taip pat švelnina plaukų folikulus, tad skutama oda tampa ne tokia dirgli.

3. Drėkinimas

Dėl nuolatinio prausimosi duše, natūralių senatvinių procesų ir kasdienio skutimosi, oda po mažu išsausėja. Tačiau šią padėtį gali ištaisyti lengvas drėkinamasis kremas: jis ne tik atstatys natūralią odos drėgmę, bet ir apsaugos nuo skutimosi „nudegimų“. Drėkinamasis kremas su SPF apsauga taip pat apsaugos jus nuo saulės, kurios UVB spinduliai degina oda, skatina raukšlių atsiradimą ir sukelia odos vėžį.

4. Akių apsauga

Vyrai sensta kitaip nei moterys: raukšlės atsiranda ne palaipsniui, bet staiga ir urmu. Plonas odos sluoksnis akių srityje yra ypatingai jautrus senėjimo procesams ir čia raukšles atsiranda anksčiau negu bet kur kitur. Šito galite išvengti reguliariai naudodamiesi akių kremu. Jis lygina ir apsaugo odą, tačiau jį reikia tepti disciplinuotai, kadangi vieną kartą į mėnesį juo pasinaudodami tikrai nepamatysite rezultatų. Kasdien švelniai patepkite kremą ant akį juosiančio kaulo krašto, bet jokiu būdu netepkite jo ant minkštos paakių odos.

5. Lūpų apsauga

Lūpų oda yra ypatingai plona ir linkusi išdžiūti, suskeldėti ir nudegti. Taip yra dėl to, kad lūpose nėra riebalus gaminančių porų ar nuo kenksmingų UV spindulių apsaugančio melanino. Atrodo, kad truputėlį saustelėjusios lūpos — nieko baisaus, tačiau su laiku blogai prižiūrėtos lūpos gali tapti ypatingai pažeidžiamos pūslelinei. Reguliarus vazelino naudojimas užtikrins, kad jūsų lūpos bus apsaugotos.

Alfa