Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
 
Neringa
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Lietuvos pajūrys - tarp geriausių idėjų britų vasarai
„Negali manyti, kad sakinys “Vaikai, vykstame į Lietuvą šiais metais“ bus sutiktas griausmingais aplodismentais. Bet Kuršių nerija neabejotinai pakeis jų nuomonę“, – teigiama laikraščio kasmet skelbiamame vasaros atostogų šimtuke („100 summer holidays for 08“). Lietuvos kurortas vadinamas „unikaliu“, „puikia vieta atostogauti su šeima“.

„Džiugu, kad vienas iš Lietuvos kurortų jau antrąkart yra geriausiųjų šimtuke, - sako Valstybinio turizmo departamento direktorius Alvitis Lukoševičius. – Tačiau mūsų uždavinys – skleisti žinią apie turistinę Lietuvą kuo plačiau pasaulyje ir pristatyti kuo daugiau lankytinų šalies vietų dalyvaujant turizmo parodose užsienyje, leidžiant leidinius, priimant žurnalistus“.

„Susidomėjimas Lietuvos pajūriu yra didelis, ypač šiuo metu, kai britai jau intensyviai planuoja vasaros atostogas. Deja, nėra tiesioginio reiso iš Didžiosios Britanijos į Lietuvos pajūrį,  todėl apie 80 proc. norinčiųjų atostogauti Lietuvoje keičia planus ir ieško kurortų, kuriuos galėtų pasiekti skrisdami be persėdimų. Iš Britanijos Lietuvą tiesiogiai galima pasiekti tik iš Londono ir Glazgo dėl to per metus prarandame keliasdešimt tūkstančių potencialių turistų“, - sako Lietuvos turizmo informacijos centro (TIC) Londone direktorė Indrė Trakimaitė.

Vasaros atostogų planavimą britai pradeda iš karto po Kalėdų, todėl sausio–vasario mėnesiais visoje šalyje vyksta svarbiausios publikos turizmo parodos į kurias šios šalies gyventojai ateina ieškoti idėjų kelionėms.

Sausio 18-20 d. TIC pirmą kartą Lietuvos turizmo galimybes pristatys didžiausioje turizmo parodoje „The Holiday&Travel Show“, vyksiančioje šiaurinėje Didžiosios Britanijos dalyje, Glazge. „Nuo 2007 m. spalio pradėti tiesioginiai skrydžiai Glazgas – Kaunas. Taigi Lietuvai atsivėrė dar viena potenciali rinka, kuriai šiuo metu informacijos apie mūsų šalį trūksta. Su Kauno savivaldybės atstovais pristatysime Kauno miestą bei regioną, Birštoną, Kėdainius“, - sako I.Trakimaitė.  Planuojama, kad Škotijos parodų ir konferencijų centrą, kuriame vyks nuo 1998 m. kasmet rengiama paroda, per tris dienas aplankys apie 50 000 lankytojų.

Sausio 31 – vasario 3 d. TIC turizmo galimybes pristatys didžiausioje publikos parodoje Didžiojoje Britanijoje „Destinations: The Holiday and Travel Show“ Londone. Stendo partneriais šioje parodoje bus Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos bei Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrai.

Statistikos departamento duomenimis, 2007 m. sausio-rugsėjo mėnesiais Lietuvos apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję beveik 30 tūkst. turistų iš Didžiosios Britanijos. 

2008

Šaltinis: Londonietė