Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
 
 
 
Birštonas
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Birštono kurortas pristatytas parodoje MITT 2009 Maskvoje
Birštono kurortas pristatytas verslo misijoje ir tarptautinėje parodoje MITT 2009 Maskvoje
Kovo 17 d. Rusijos kelionių organizatoriams ir žurnalistams J.Baltrušaičio namuose, Maskvoje, LR ambasada Rusijos Federacijoje kartu su Valstybiniu turizmo departamentu (toliau VTD) bei Lietuvos turizmo informacijos centru (toliau TIC) Maskvoje surengė Lietuvos turizmo galimybių pristatymą „Neregėta tūkstantmečio Lietuva“, kurio pagrindiniu akcentu tapo kurortai ir kurortinės teritorijos. Pristatyme dalyvavo LR ambasadorius Rusijos Federacijoje Antanas Vinkus, Ūkio ministerijos Valstybės sekretorius Gediminas Miškinis, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Vytautas Pinkus, VTD direktorė Nijolė Kliokienė, Birštono m. merė Nijolė Dirginčienė, Palangos m. meras Vytautas Stalmokas, Trakų r. meras Vincas Kapočius, Neringos m. mero pavaduotoja Aušra Feser, Druskininkų m. atstovai bei Lietuvos TIC Maskvoje direktorė Birutė Nenartavičiūtė. Susirinkusiems pristatytos Lietuvos turizmo naujienos ir 2009 m. renginiai, surengta viktorina, kurios metu iš pateiktų nuotraukų reikėjo atspėti Lietuvos vaizdus. Laimingiesiems įteikti prizai – kelionės į Lietuvą ir poilsis šalies kurortuose. Birštono kurortas buvo įsteigęs prizą – savaitės poilsį 2 asmenims su procedūromis, maitinimu ir nakvyne sanatorijoje „Versmė“.

Po šio pristatymo vyko verslo misija, kurios metu verslo atstovai galėjo susitikti su partneriais, užmegzti naujų kontaktų. Šiemet verslo misijoje dalyvavo „Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė, sanatorijos „Versmė“ direktorius Antanas Danys, komplekso „Karališkoji rezidencija“ direktorius Vaclovas Kontrauskas, viešbučio „Sofijos rezidencija“ savininkė Ramunė Šyvokienė su vadybininku Mindaugu Krasausku ir Birštono TIC atstovė Ingutė Rukaitė.

Parodije MITT 2009 Kovo 18–21 d. Birštonas pristatytas kelionių ir turizmo parodoje Maskvoje „MITT 2009” (Moscow International Travel & Tourism). Tai viena didžiausių tarptautinių turizmo parodų ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje. Iš Rusijos į Lietuvą atvykstančius turistus domina poilsis Lietuvos kurortuose, sanatorinio gydymo, kultūrinio–pažintinio turizmo galimybės, aktyvus poilsis.

Statistikos departamento duomenimis, 2008 metais Lietuvos kolektyvinėse apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 92 tūkst. turistų iš Rusijos, t.y. 17,1 proc. daugiau nei 2007 m. Turistai iš Rusijos į Lietuvą daugiausiai vyksta aplankyti giminių, susitikti su draugais (41 proc. visų atvykstančiųjų). Antrasis vizitų tikslas – atostogos, praleisti laisvalaikį ar poilsiauti (38 proc.), verslo reikalais ar į konferencijas atvyksta 24 proc. svečių iš Rusijos, apie 3 proc. rusų atvyksta į Lietuvą gydytis. 2008 m. Birštono TIC apsilankė 118 svečių iš Rusijos, o internetiniame puslapyje – 171 lankytojas iš Rusijos, t.y. 5 proc. visų TIC užsienio lankytojų (2007 m. apsilankė 158 svečiai iš Rusijos t.y. 4 proc.).

2009 kovas
Kontrastai.lt

Kiti įdomūs straipsniai:
Didesnė turistų teisių apsauga
Stiprinamas bendradarbiavimas su Vokietija turizmo srityje