Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
Palanga
 
 
 
 
 
Pramogos
 
 
 
Renginių kalendorius
 
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
 
 
 

Žemaičių alka (Šventoji) (Lankytinos vietos)

Ši Žemaičių alka - bandymas atkartoti senosios žemaičių šventvietės su paleoastronomine observatorija modelis. Manoma, kad tai vienintelė atstatyta pagoniška „bažnyčia“ Lietuvoje.

Pagal saulės laidą ir stulpų šešėlių išsidėstymą, kaip senovėje, nustatomos pagoniškų švenčių datos. Senovės lietuviai rinkdavosi į alkas melstis ir aukoti dievams Perkūnui, Patrimpui, Bangpačiui, Žemynai, Medeinei, Gabijai, ir kt.

Dabar Žemaičių draugijos Palangos skyriaus nariai, 1998 metais įrengę šią alką (skulptūrų architektas S. Manomaitis), švenčia čia pagoniškas šventes. Švenčiamos deivės Mildos (gegužės 13 d.), Rasos (birželio 22 d.), Lygiadienio (kovo 22d.) šventės. Jorės (balandžio 23 d.) šventė vadinama Palangos pagonių švenčių švente. Kažkada švęsta kaip ganiavos pradžia, dabar Jorės šventė patraukia ne tik draugijos narių, bet ir turistų dėmesį ritualais ir apeigomis, kurių metu yra aukojamos gintaro dulkės. Metant į laužą gintaro dulkes, yra mintyse linkima ko nors gero ar išsakomi slapčiausi norai.

Žemaičių alka įrengta ant kopos. Aplinkui čia gražus kraštovaizdis. Spėjama, kad Žemaičių alkos vietoje yra stovėjusi Elijos gyvenvietės medinė bažnyčia. Kęsgailos įsakymu bažnyčia esą buvusi perkelta ant Birutės kalno.

Vieta: Šią stotį galite rasti šiauriau Šventosios gyvenvietės, už "Energetiko" sveikatos centro.
Lankytojų atsiliepimai
2010-05-14
Egidijus, Kaunas, Lietuva
Labai Šaunu. Kai atradau šią vietą kiekvieną kartą atvykęs į pajūrį aplankau ir Alką. Gaila jog kai kurie vandalai bando padekti skulptūras, niokoja tokią nuostabią vietą.
Rašyti atsiliepimą
 
 
 
 
 
Pažintiniai maršrutai
Elektromobilių nuoma
Lankytinos vietos
Birutės kalnas
Lankytinos vietos
Skulptūra "Žvejo dukros"